רשת אינטרגלס

רשת אינטרגלס לחיזוק האיטום לשנים רבות

רשת אינטרגלס היא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שיש בעולם האיטום. אם אתם לא מכירים אותה אתם לא לבד כי רוב האנשים מכירים רק את היריעות הביטומניות ואת זיפות הגגות ואת כל שאר החומרים שעוזרים לאיטום מוצלח, הם כלל לא מכירים. במאמר זה נסביר לכם כל מה שצריך לדעת על איטום באמצעות רשת אינטרגלס, כי אנו בנסיב חלבי בע"מ כאן תמיד לשירותכם!

מהי רשת אינטרגלס?

אולי זה קצת יבלבל אתכם אך רשת אינטרגלס עשויה מפיברגלס. האם יש ביניהן הבדל? למעשה רשת פיברגלס מורכב מכמה סיבים יחדיו, ולמרות שהסיבים יכולים להיות דקים מאוד, אם תבחנו את ההרכב שלהם תוכלו לשים לכך לב די בקלות. לעומת רשת הפיברגלס, רשת אינטרגלס עשויה ממרקם אחד, מחוט אחד, שמזכיר מאוד חוט ניילון שנפוץ מאוד כחוט דייג, אם כי לא מדובר בחוט זה אלא בחוט הרבה יותר קשה ועמיד. רשת אינטרגלס מגיע בגליל והיא נפרשת בגגות שונים למטרת חיזוק האיטום. השימוש בה חשוב ומעשה ניתן לסווגו כהכרחי, והיא מיושמת בין שכבות האיטום.

כיצד משתמשים ברשת אינטרגלס?

אחרי שהבנו מהו בדיוק בטקל וממה הוא עשוי חשוב להבין למה השימוש הזה טוב, כאשר אפשר להבין שמדובר בחומר קל משקל יחסית לחומרים אחרים כמו זפת ואפילו יריעות ביטומניות. יציקת בטקל היא אחת היציקות השימושיות ביותר שיש בעולם הבנייה מפני יכולת הבידוד המעולה שלו. הוא מבודד בצורה נהדרת באופן תרמי ואפילו אקוסטי, וכמובן שחלחול מים לא מתאפשר דרכו ולכן חומר זה מעולה לאיטום גגות כולל גגות בטון. יחד עם זאת היציקה שלו יעילה גם לאיטום קירות חיצוניים. השימוש בחומר הנהדר הזה מכיל גם חסרונות כמו למשל היסדקות החומר אחרי זמן ממושך.

למה צריך את הרשת?

נשאלת השאלה מדוע הרשת בכלל נחוצה? האם אי אפשר ליישם את שתי השכבות זו על זו אחרי ייבוש השכבה התחתונה בלי הוספת רשת באמצע? אפשר, אך השכבות יהיו פחות חזקות. חשוב לזכור כי מדובר בחומרי איטום משחתיים, אפשר לומר נוזליים, ומעשה הקשר בין החומרים ברמה המולקולרית נמוך יותר מאשר מוצק כגון יריעה ביטומנית או חומר צמיגי כמו זפת. רעידות וזעזועים במבנה יכולים לגרום לסדקים בשכבה שדרכם יחדרו מים. רשת האינטרגלס שמונחת באמצע למעשה 'מדביקה' ו'מצמידה' את החומר הנוזלי יחדיו, כאשר הוא התקשה אחרי שהתייבש באוויר.

מה מהבדיל בין רשתות האינטרגלס?

יש מגוון רחב של רשתות אינטרגלס כאשר ההבדלים ביניהם מתבטאים בכמה פרמטרים עיקריים. ראשית, סוג החומר שמרכיב את הרשת הוא אחד הפרמטרים המשמעותיים הרי יש צפיפות ואיכות שונה לכל חומר כאשר אפשר לומר זאת גם על כל חומר אחר. שנית, המרווח בין החורים ברשת משמעותיים מאוד וחייבים להתאים לשטח הגג או לסוג חומרי האיטום שמיושמים. הפרמטר החשוב ביותר הוא עובי החוט שכן הוא יכול לנוע בין פחות ממילימטר אחד לכמה מילימטרים נכבדים.