זיפות גגות בצפון

כמה דברים שכדאי שתדעו על זיפות גגות בצפון.

לפני שמזמינים חברת זיפות גגות בצפון כדאי לדעת יותר פרטים על התחום: למה צריך לזפת את הגג, מה קורה אם לא דואגים לאיטום גגות מקצועי, איך מונעים הצטברות מים על גגות, איך מתבצע תהליך הזיפות ועוד.

זיפות גגות בצפון

למה עושים זיפות גגות?

לגג יש תפקיד חשוב בהגנה על המבנה ובידוד מחום, קור וכניסת מי גשמים אל תוך המבנה. במדינת ישראל מזג האוויר מאופיין בימים חמים מאוד בקיץ וימים עם גשמים מרוכזים בעלי כמות משקעים גדולה בחורף. בצפון הארץ מזג האוויר נוטה להיות קיצוני מאוד בכל עונה. זיפות גגות בצפון שומר על הגג והמבנה מפני תנאי האקלים הקיצוניים.

 

אילו נזקים יכולים להיגרם אם הגג אינו אטום היטב?

בימים חורפיים, בהם יורדת כמות נכבדת של גשם, גגות שאינם אטומים היטב באופן יסודי ומקצועי עשויים לגרום לנזקים. מעבר לטפטוף הגשם אל תוך המבנה, דבר שאף פעם אינו נעים, יתכן ותסבלו מנזקים משמעותיים יותר.

מי הגשמים יכולים לחלחל אל תוך הקירות החיצוניים והפנימיים בבית. במקרה הזה נוצרת רטיבות שבמקרה הטוב נראית לעין ואז אפשר להזמין חברת איטום ולטפל בבעיה. במקרה הרע, הרטיבות נוצרת במקום נסתר, מאחורי ארון, למשל, וקשה יותר לגלות שקיימת רטיבות שבעקבותיה נוצר עובש. מבחינה בריאותית לא טוב להיות בחדר שיש בו עובש, ומעבר לכך הרטיבות פוגמת בעמידות הקיר.

נזקים נוספים שעלולים להיווצר כתוצאה מליקויים באיטום גגות הם פגיעה בחוטי החשמל העוברים בתוך הקירות ובתקרה. חלחול גשמים לקירות שמגיעים בסופו של דבר אל חוטי חשמל עשויים לגרום לקצרים בחשמל ומאוד לא כדאי להגיע למצב של פגיעה בחוטי חשמל. מה שמומלץ לעשות הוא לפנות מראש לחברת איטום גגות ולהימנע מכל הנזקים האלה למבנה, לתכולתו ולבריאות האנשים השוהים במקום.

מניעת הצטברות מים על הגג

בימים בהם יורדת כמות גדולה של גשם בזמן כל כך קצר חייבים להגן על הגג מפני הצטברות גשמים. מתחילים במניעת הצטברות המים על הגג על ידי יצירת שיפועים באמצעות חומר הנקרא בטקל. בבניינים חדשים השיפועים אמורים להיות קיימים, אך בבניינים ישנים השיפועים לא בהכרח קיימים, ולכן יש ליצור אותם.

בנוסף לכך, יש לשמור על המרזבים פתוחים על מנת לאפשר למים להתנקז ולהישפך למטה דרכם. רק על גג שאין עליו גשמים ואינו רטוב ניתן לעשות זיפות גגות בצפון הארץ. כלומר הגג חייב להיות יבש לפני שמתחילים בעבודה על זיפות הגג.

לעיתים עלולים להצטבר מים על הגג לא בעקבות ירידת גשמים, אלא פיצוץ בצינור מים או חור בדוד. במקרים כאלה המים יכולים לזרום בקצב מהיר ולמלא את הגג במים, ויכול לקחת הרבה זמן עד שמגלים שזה קרה. לפעמים מגלים את זה רק כשרואים חיוב חריג בחשבון המים ולפעמים מגלים כאשר מים מתחילים לחלחל דרך הגג אל תוך המבנה. זיפות גגות ישמור על המבנה גם במקרים מהסוג הזה, שכאמור גילוי הרטיבות עשוי לקחת זמן ארוך מאוד. במקרה של נזילת מים כזו על הגג, אם הגג אינו מזופת היטב הנזקים שעשויים להיגרם כתוצאה מכך עלולים להיות מאוד כבדים.

מתי יש לעשות זיפות גגות?

מכיוון שאת עבודת זיפות הגגות בצפון ניתן לבצע רק על גג יבש, מאוד מומלץ לדאוג לזפת את הגג כבר בקיץ או באביב. כך גם תוכלו להקדים ולהימנע ממצב של רטיבות על הגג או חלחול מים דרך הגג לתוך המבנה.

סיבה נוספת לכדאיות איטום הגגות בעונות בהן לא יורדים גשמים, היא שבעונות הגשומות נוצר עומס אצל קבלני איטום הגגות. יש להם לוחות זמנים מאוד צפופים בחורף ובסתיו, כי יש דרישה גדולה ודחופה יותר לזיפות הגג. אל תגיעו למצב בו אתם צריכים להזמין באופן דחוף חברת איטום גגות.

אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי ויתחיל להיכנס גשם אל תוך הבית. אל תגיעו למצב שאתם מניחים דלי באמצע החדר, כי מטפטפים מים מהתקרה. עם שיטות איטום הגגות הקיימות היום והידע שיש בנושא, באמת שאין סיבה לדחות את העניין.

זיפות גגות לעומת שיטות איטום אחרות

זיפות גגות היא שיטת איטום הנחשבת ליחסית ישנה. ישנן שיטות חדישות יותר לאיטום גגות מאשר זיפות. למה עדיין עושים זיפות גגות בצפון כשיש שיטות חדשות? לעיתים לא ניתן לאטום את גג המבנה על ידי השיטות המתקדמות יותר, כמו איטום עם יריעות ביטומניות. במקרים כאלה אוטמים את הגג באמצעות זפת.

איך מבצעים זיפות לגג?

בשלב הראשון בעבודת זיפות גגות יש לנקות היטב את הגג. לכלוכים על הגג וכן רטיבות יפגמו באיכות האיטום. כשהגג נקי באופן קפדני הזפת יכולה לאטום בצורה היעילה ביותר את המבנה ולמנוע כניסת רטיבות למבנה לאורך זמן.

רק כאשר הגג נקי ויבש אפשר לעבור לשלב השני בזיפות גגות שהוא מריחת חומר יסוד שמטרתו לעזור לזפת להיצמד לגג. יש לחכות עד לייבוש מלא של החומר ולאחר מכן מתחילים לצקת את הזפת על הגג ולמרוח אותה בצורה יסודית. יש להקפיד שהזפת מכסה באופן מלא את כל הגג, במיוחד את החיבורים בין הקירות וסדקים בגג במידה ויש.

חברת "נסיב חלבי ובניו" בעלת ניסיון רב שנים בתחום זיפות גגות בצפון. בחירה בחברה ברמה מקצועית כזו תבטיח לכם שעבודת הזיפות תעשה באופן יסודי ועל ידי חומרים איכותיים. כך תדעו שאיטום הגג יחזיק מעמד לאורך זמן רב ולא תצטרכו להזמין שוב קבלן איטום גגות בזמן הקרוב.

כל קבלני האיטום העובדים בחברת "נסיב חלבי ובניו" מוסמכים בתחום זיפות גגות ובעלי ידע מקצועי רב בתחום האיטום. הם עובדים בשיטה מסודרת וקפדנית, בה לא מפספסים אף חלק בגג. הם מבצעים עבודה יסודית בכל תהליך איטום הגג החל משלב הניקיון, דרך שלב מריחת חומר הבידוד ועד הזיפות עצמו.