איטום שלילי

את פעולת האיטום יש לבצע בכל מבנה. האיטום מבודד ושומר על המבנה מפני גשמים ורטיבות.

כדי להגן על תשתיות מבנים חשוב לבצע את עבודת האיטום באופן המקצועי והאיכותי ביותר ולהשתמש אך ורק בחומרי איטום ברמה גבוהה.

חייבים לאטום במקומות בהם יכולה להיות חדירת מים אל תוך הקירות, הגג ויתר המבנה. זאת על מנת לשמור על מידת העמידות של המבנה וכן להגן על תכולתו מפני הנזקים השונים שיכולים להיגרם כתוצאה מרטיבות. האיטום אף מונע ממי גשמים להגיע אל חוטי חשמל שעוברים דרך הקירות.

כתמי לחות ועובש במרתפים או מקלטים יכולים להעיד על בעיה באיטום הקירות החיצוניים של אותו מבנה. יש להזמין קבלן איטום על מנת לבדוק את תקינות האיטום ובמידת הצורך לאטום מחדש בצורה הכי מתאימה למבנה.

מה זה איטום חיובי ומה זה איטום שלילי?

האפשרות האידיאלית לאיטום מבנים היא מהצד החיצוני שלהם, מכיוון שזה הצד החשוף למי הגשמים. איטום מבחוץ מונע את חדירת המים אל הקירות החיצוניים והמבנה עצמו. איטום מהצד החיצוני נקרא "איטום חיובי".

במידה ולא ניתן לגשת אל הצד החיצוני או שישנם שיקולים ואילוצים שונים שלא מאפשרים זאת, מבצעים איטום מהצד הפנימי של המבנה. במבנים תת קרקעיים, מקלטים או מרתפים יכולה להיות בעיית גישה לצד החיצוני של הקירות. מהסיבה הזו, יתכן שיהיה צורך בביצוע פעולת האיטום מהצד הפנימי של המבנה. זה נקרא "איטום שלילי" (נגטיבי).

למה קוראים לזה "איטום שלילי"?

המושג "איטום שלילי" נובע מעצם האיטום מהצד הפנימי של המבנה, שמכונה "השלילי", כיוון שהוא נחשב הצד הנגדי / ההפוך למקור הרטיבות. תמיד צריך לשאוף לאטום מהצד החיצוני, אך כאשר זה לא מתאפשר יש לבצע איטום שלילי.

הסיבות לאיטום שלילי הן מניעת כניסת מים לתוך המבנה והגנה על תכולתו. אוטמים את הקירות וגם את הגג בצורה יסודית על מנת שתהיה אטימה מלאה מכל הצדדים.

הקירות עלולים להיות רטובים אחרי פעולת האיטום השלילי מאחר והמים חודרים מהצד החיצוני של המבנה. מסיבה זו יש לבחור לאיטום שלילי בחומרי איטום איכותיים וחזקים בעלי תכונות שיעזרו להם להחזיק מעמד גם בלחצי מים גבוהים.

איטום שלילי

רוצה קבלן איטום גגות מורשה, אמין ומנוסה?

ניתן ליצור קשר עכשיו עם חברת "נסיב חלבי ובניו".